Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ðorđe Balaševiæ koncert u Pulskoj areni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ðorđe Balaševiæ koncert u Pulskoj areni




    Dva šlepera, desetak kamiona težine oko 20 tona sa stotinjak rasvjetnih tijela i opreme vrhunskog zvuka, posebna scenografija u obliku staroga broda, Panonski mornar i njegova mornarica došli su u Pulu, napunili Arenu do posljednjeg mjesta i svakoga od nas, vratili u neki drugi film.


    "Dobra večer Pulo!... onaj koji je gradio ovu predivnu Arenu, nije mislio samo na jednu stvar â?? da svi stanemo tu unutra!" pozdravio je Balašević desetak tisuća ljudi u publici.
    Sve je započelo u Opatiji prije godinu dana koncertom i hrvatskom premijerom filma "Kao rani mraz". Proljeće 2011. godine donosi nastavak pa Varaždin i Slavonski Brod prije Pule ugošćuju mornare. Pula kao treća i posljednja ove godine nije slučajno izabrana za kraj turneje niti "Panonski mornar" za uvodnu stvar koncerta.
    Prvi poslijeratni koncert u Hrvatskoj Balašević je održao baš u pulskoj Areni uz veliki humanitarni predznak za pulsku bolnicu, za kojega će vam svatko tko je tada bio prisutan reći da je to bio koncert za pamćenje, u rangu onih ratnih, kada se išlo u Sloveniju pateći, jer kako je kapetan mornarice rekao, "za pametnog čovjeka svaki je rat izgubljen, tko god da ga dobije...", nakon čega je uslijedila "Galicia".

    Vruća noć kolovoza nije pak bila rezervirana za previše balada i tuge, "De-mol" je otpjevan i otplakan, ali tek nakon veselih i plesnih "Oprosti mi Katrin", "Prva ljubav", "Boža zvani pub", "Ljerka", "Mala garava" te "Ja nisam luzer". Na 'klincima' poletilo je dvadesetak zeki prema pozornici, "Miholjsko leto" i "čovek za koga se udala Buba Erdeljan" izveli su nas iz plesnog ritma, "Nevernik", "Provincijalka" (posebno posvećena gosp. Toniju na tribinama koji je i 'krivac' nastanka pjesme) odvrtili su nam neke druge filmove u glavi.
    Uz dobar omjer plesno-melankolično i starije-novije koncert je nastavio uz "Mirku", "Ne volem, Ljudmilu", "Devojku sa čardaš nogama", "Slabo divanim mađarski", "Anitu", "Poslednju nevestu", "Vasu Ladačkog", "Bezdan", "Ringišpil", "Aco Braco", "Sin jedinac", te "Naposletku" s kojom je i otišao s pozornice.

    Publici željne Aoletove glazbe ni to nije bilo dovoljno, ali sve je moralo ostati na jednom bisu, što zbog 'reda i mira', što zbog bolesnog Aoleta. Više od tri sata ipak je premalo za udovoljiti tisuće ljudi, jer u više od trideset godina rada ima stvari koje nikako ne stignu biti otpjevane, ispričao se Aole.
    Netko veseo, netko tužan jer baš njegova nije završila na popisu za bis, ali u konačnici su izborom svi bili zadovoljni. Sjetno ali zadovoljno otpjevala je publika na nogama (sva!) "Svirajte mi jesen stiže dunjo moja", "Remorker", "Lepa protina kći", "Slovenska", "Nedostaje mi naša ljubav" i naravno, a što drugo za sam finale nego "Odlazi cirkus".
    Osim starijih i novijih hitova odsvirani su i novi aranžmani (oni iz filma, za kojega je Aole rekao da je to zapravo njegov najduži spot) - izvrstan orkestar - kombinacija klasičnog benda i tamburaškog sastava, uz posebnog gosta Nikšu Bratoša na gitari.




    :

    http://www.grabitshare.com/?d=4F7B255B5
Working...
X